Saltea din spumă Brave 180x200 Înălțime: 13 cm
Dimensiuni 21×180×200 cm
Cel mai bun preț din ultimele 30 de zile: 729 RON
Istoricul prețurilor
- 25.05.2026 - 729 RON
- 20.05.2026 - 729 RON
- 16.04.2026 - 679 RON
- 03.11.2025 - 659 RON
- 17.10.2025 - 709 RON
- 29.09.2025 - 719 RON
- 12.08.2025 - 759 RON
- 23.07.2025 - 699 RON
- 03.07.2025 - 669 RON
- 29.04.2025 - 659 RON
- 10.04.2025 - 619 RON
- 12.03.2025 - 679 RON
- 03.03.2025 - 729 RON
- 30.01.2025 - 749 RON
- 06.11.2024 - 729 RON
- 01.10.2024 - 679 RON
Primește notificare când acest produs scade sub prețul dorit
Descrierea produsului
Saltea din spumă PUR pentru pat matrimonial Confortabila saltea din spumă Brave 200x180 cm este potrivită atât pentru utilizare ocazională, cât și zilnică. Dimensiunea mare a saltelei este ideală pentru pat matrimonial, iar prețul avantajos o face populară și ca saltea confortabilă pentru oaspeți sau pentru casă de vacanță. Salteaua combină proprietățile a două straturi diferite de spumă. Spuma PUR de calitate T25 cu densitatea de 25 kg/m3 oferă saltelei o înălțime de bază confortabilă și îi asigură rezistența îndelungată la deformare. Partea superioară a saltelei este acoperită cu spumă profilată anatomic pe zone. Saltea cu spumă profilată pentru masaj Suprafața profilată a spumei masează ușor pielea și mușchii pentru o relaxare suplimentară în timpul somnului. Structura cu celule deschise garantează o respirabilitate constantă a ambelor straturi de spumă și ajută la prevenirea dezvoltării bacteriilor, acarienilor sau a altor microorganisme. Astfel, salteaua BRAVE rămâne proaspătă pentru o perioadă îndelungată. Salteaua are husă antialergică cu fermoar Aloe Vera, care poate fi spălată la mașină la 30 °C. Avantajele saltelei Brave 180x200: ✓ saltele din spumă accesibile la preț avantajos ✓ alegere ideală și pentru somnul ocazional la cabană sau în camera de oaspeți ✓ strat de masaj profilat anatomic ce stimulează circulația pielii și a mușchilor ✓ husă 100% antialergică, lavabilă cu fermoar ✓ potrivită pentru somieră elastică cu lamele Categorie de fermitate a saltelei: H3 saltea medie Compoziția materialelor: Spumă profilată pentru masaj, husă, spumă poliuretanică Dimensiuni: 200 x 180 x 13 / 21 cm Unele culori ale materialelor pot varia. Înălțimea spumei pentru salteaua cu înălțimea de 13 cm: Material saltea Spumă poliuretanică Spumă de înaltă calitate care servește ca bază și strat suplimentar al saltelelor. Această spumă are o rezistență ridicată la deformare și la așternut, ceea ce prelungește durata de viață a saltelei și sporește senzația unui somn bun. Spumă poliuretanică profilată (T25) Spuma profilată de înaltă calitate cu 7 zone asigură o mai bună circulație a sângelui la nivelul pielii și relaxarea mușchilor în timpul somnului. Aceasta se adaptează la forma corpului datorită temperaturii corpului, sporind senzația de somn bun. Datorită sistemului de fermitate cu 7 zone, oferă coloanei vertebrale și întregului corp o poziționare și un sprijin natural. Această spumă este, de asemenea, potrivită pentru persoanele care suferă de alergii. Întrebări frecvente despre Saltea din spumă Brave 180x200 Cum să alegi salteaua potrivită? La alegerea unei saltele este important să luați în considerare fermitatea, materialul, dimensiunea și proprietățile care susțin un somn sănătos. Fiecare saltea ar trebui să ofere un suport optim pentru coloană și confort în timpul somnului. Sfaturi mai detaliate găsiți pe blogul nostru despre alegerea saltelei. Cum este livrată salteaua? Saltelele sunt ambalate în vid și rulate. Saltelele rulate se livrează comod direct la ușă, sunt ușor de transportat și, după despachetare, își recapătă rapid forma inițială, economisind timp și efort. Detalii și avantaje ale livrării saltelelor rulate sunt explicate în articolul „Avantajele livrării saltelelor rulate – mai puține griji, mai mult confort”. Cum să alegi corect fermitatea saltelei? Fermitatea saltelei ar trebui adaptată la greutatea dumneavoastră, la obiceiurile de somn și la starea de sănătate a coloanei vertebrale, astfel încât să ofere suportul ideal. Mai multe informații și recomandări pentru alegerea fermității potrivite găsiți pe blogul nostru. Cât de des ar trebui să schimbați salteaua? Durata medie de viață a unei saltele este de 5–7 ani, dar înlocuirea acesteia ar trebui să depindă de uzură, confort și starea de sănătate a utilizatorului. Recomandările practice sunt prezentate pe blogul nostru: Cât de des ar trebui să schimbați salteaua. Este mai bună o saltea din spumă sau cu arcuri? Saltelele din spumă se adaptează corpului și atenuează punctele de presiune, iar cele cu arcuri oferă un suport mai ferm și o ventilație mai bună. O prezentare a avantajelor și diferențelor dintre aceste tipuri de saltele găsiți în articolul „Este mai bună o saltea din spumă sau cu arcuri?”, care vă ajută să decideți în funcție de nevoile dumneavoastră. Cum să întreții husa saltelei?
Dimensiuni
| Lăţime: | 180 cm |
|---|---|
| Adâncime: | 200 cm |
| Înălţime: | 21 cm |
Specificații
| Tip | Din spumă |
|---|---|
| Cu husă detașabilă | Da |
| Ortopedice | Da |
| Nivel fermitate | Medie-tare, Ridicată |
| Zone de confort | Cu 5 zone de confort, Cu 7 zone de confort |
| Înălțime | 13 cm |
| Stil | Modern |
| Material saltea | Spumă |
| Duritatea saltelei | H3 - mediu dur |
| Înălțimea saltelei | Peste 21 cm, De la 11 cm la 20 cm |
| Dimensiunea saltelei | 180x200 |
| Lungime saltelei | 200 cm |
| Lățimea saltelei | 180 cm |
| Înălțimea exactă a saltelei | 21 cm, 13 cm |
| Mărime | Pentru pat dublu |
| Huse | Aloe Vera |
| Tip spumă | PUR spumă |
| Saltele pentru parteneri | Da |
| Capacitatea saltelei | 100 kg, 100+ kg, Până la 100 kg, 80 kg |
| Adresat | Pentru adulți, Pentru seniori |
| Potrivit pentru somieră | Fix (din șipci), Elastic (din lamele) |
| Producător | Wilsondo |
Recomandăm

Saltea SmartNest 140x70x12 cm in 5 straturi pentru paturi copii 2-8 ani
70×140 cm, fabricată din spumă, cu husă detașabilă

Saltea de cocos COCO MAXI 20 cm 140 x 200 cm Protectie saltea: INCLUSIV protectie saltea
20×140×200 cm, cu husă detașabilă, ortopedică
În stoc





