
Steinel 081997 - Proiector solar LED cu senzor XSolar LS ONE LED/1,2W/3,3V
- montare sol, cu senzor mișcare, din metal
În stocLivrare gratuităPrimește notificare când acest produs scade sub prețul dorit
Lumina pornită și oprită - automat și fără electricitate. Senzori inovatori reacționează la mișcare și condițiile de lumină, aprind automat lumina LED puternică și când nu mai este necesară, o opresc. Corp de iluminat LED cu senzor XSolar L-S este cel mai eficient corp solar LED din lume - și unul dintre cele mai elegante. Lumină puternică, 365 de nopți pe an, fără costuri la energie electrică. Ideal pentru montaj pe ziduri de grădină și pereți exteriori - oriunde nu există acces la electricitate. XSolar L-S impresionează atât prin design, cât mai ales prin tehnologie: sistemul de iluminat LED de 0,5 W cu o eficiență senzațională de 124 lm/W este de 12 ori mai eficient decât un bec convențional și iluminează uniform o suprafață de până la 30 m². LED-urile Steinel au o durată de viață de aproximativ 50.000 de ore, astfel că întreținerea nu este necesară. Aceasta înseamnă: Nu va mai trebui să schimbați niciodată becurile! Proiectorul de perete XSolar L-S este echipat și cu un senzor infraroșu, integrat discret în partea inferioară a panoului LED. Unghiul de vizibilitate: 140°. Distanța de acțiune: 8 m radial. Lumina se aprinde doar când senzorul detectează mișcare. Senzorul se activează la o luminozitate de 2 lux și timpul de iluminare este controlat prin software. Această gestionare inteligentă patentată cu microprocesor asigură eficiență energetică maximă. În plus, există o funcție opțională de iluminare de bază. XSolar L-S este echipat cu un panou solar monocristalin acoperit cu sticlă minerală mată pentru o conversie optimă a radiației solare în energie. Panourile solare și LED sunt ambele pivotante. În plus, datorită busolei integrate, orientarea precisă a panourilor solare spre sud este posibilă. De asemenea, panoul solar și panourile LED pot fi montate separat – de exemplu, pe colțurile din dreapta și stânga ale casei, pentru o poziționare optimă a panourilor solare. XSolar L-S este echipat cu o baterie performantă de 2500 mAh pe bază de litiu-fier. Aceasta este livrată încărcată și oferă o rezervă de iluminare de până la 50 de zile de la prima utilizare. Bateriile litiu-fier se remarcă prin capacități mari, nu se descarcă și funcționează fără pierderi chiar și la temperaturi sub zero grade. În plus, bateria dispune de un port micro-USB pentru încărcare manuală – în cazul în care soarele ar avea o vacanță prelungită. Eficiență 150/W Culoare lumină 4000 K Unghi de vizibilitate 140° Interval de rotație panou solar +- 165 °, detașabil de corpul de iluminat panou LED +- 60 ° Distanța senzorului Max. 8 m (la o înălțime de montaj de 1,8 m) Sensibilitate luminoasă 2 lx Setare timp controlată prin software, 10 - 30 secunde
| Tip | De perete, Suspendate |
|---|---|
| Cu senzor mișcare | Da |
| Material | Metal, Plastic |
| Solare | Da |
| Culoare | Alb |
| Perioadă de garanție | 36 luni |
| Becuri incluse | DA (LED) |
| Clasa de protecție împotriva șocurilor electrice | 3 |
| Grad de protecție ip | IP44 |
| Funcție | Cu senzor/Tehnologie solară/Tehnologie LED |
| Temperatură de culoare | 4000 K |
| Loc | Grădină și alei |
| Soclu | Modul LED integrat |
| Culoarea luminii | Alb natural |
| Consumul total de energie al corpului de iluminat | 0,5 W |
| Stil | Altele |
| Echivalent cu un bec convențional | 4 W |
| Capacitate | 2500 mAh |
| Flux luminos total | 150 lm |
| Puterea de intrare a sursei | 0,5 W |
| Puterea maximă de intrare a sursei | 0,5 W |
| Număr de becuri | 1 |
| Series | TENSO SOLAR Lucide |
| Producător | Steinel |

- montare sol, cu senzor mișcare, din metal
În stocLivrare gratuită
Freestanding, cu senzor mișcare, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
De perete
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stocLivrare gratuită
De perete, de 230V, din metal
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stocLivrare gratuită
De perete, cu senzor mișcare, din plastic
În stocLivrare gratuită
De perete, - montare sol, din metal
În stocLivrare gratuită
De perete, - montare sol, din metal
În stocLivrare gratuită
- montare sol, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
De perete, cu senzor mișcare, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
De perete, - montare sol, din plastic
În stoc
- plafonieră, de 12V, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
De perete, de 230V
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stocLivrare gratuită
De perete, - montare sol, cu senzor mișcare
În stocLivrare gratuită
De perete
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stocLivrare gratuită

- montare sol, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
De perete, cu senzor mișcare, de 230V
În stocLivrare gratuită
Suspendat, - montare sol, - plafonieră
În stocLivrare gratuită
De perete, freestanding, de 230V
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
De perete, cu senzor mișcare, din plastic
În stoc
Cu senzor mișcare, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
Freestanding, cu senzor mișcare, din plastic
În stocLivrare gratuită
De perete, din plastic, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
De perete, cu senzor mișcare, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
- montare sol, cu senzor mișcare, de 230V
În stoc
De 230V
În stoc
De perete, cu senzor mișcare, din plastic
În stocLivrare gratuită
De perete, cu senzor mișcare, de 230V
În stocLivrare gratuită
Suspendat, cu senzor mișcare, de 12V
În stocLivrare gratuită
De 230V
Disponibil în 3 e-shop-uri
În stoc
De perete, freestanding, cu senzor mișcare
În stocLivrare gratuită
De perete, cu senzor mișcare, cu alimentare solară
În stocLivrare gratuită
Din plastic, smart, cu lumină caldă
În stocLivrare gratuită
Din sticlă, din plastic, de 12V
În stocLivrare gratuită
Smart, cu lumină caldă, cu lumină neutră
În stocLivrare gratuită
Dreptunghiulară, cu iluminare, cu ramă
În stocLivrare gratuită
De tavan, cu protecție IP44
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
De tavan, cu protecție IP44
În stoc


Electrică, freestanding, portabilă
În stocLivrare gratuită
Din lemn, diametru, smart
În stocLivrare gratuită
Electrică, suspendată
În stocLivrare gratuită
De perete, rotunde, din lemn
În stocLivrare gratuită
De perete, din lemn, în stil modern
În stocLivrare gratuită
3D, lemn, pentru adulți
În stocLivrare gratuită
Tip LED, - lumină caldă
În stocLivrare gratuită
ECOlogic, soclu E14, cu lumină caldă
În stoc
Tip LED
În stocLivrare gratuită
De tavan, lăţime, înălţime
În stocLivrare gratuită