Recomandăm
Fotoliu de birou Santiago, negru
Dimensiuni 59×64 cm
Istoricul prețurilor
- 30.05.2026 - 1.090 RON
- 01.10.2025 - 1.090 RON
- 31.03.2025 - 1.690 RON
- 14.06.2024 - 1.490 RON
Descrierea produsului
Scaun de birou Santiago Scaunul de birou Santiago se numără printre scaunele și fotoliile echipate standard pe care puteți frica de dureri de spate sau de rigiditate stând până la 8 ore pe zi. Poate fi folosit în principal la birou, biroul de acasă sau camera studentului. Este imbracata cu piele ecologica eleganta de culoare neagra sau maro, care se caracterizeaza prin intretinere usoara. Mișcarea scaunului cu spătar este asigurată de un mecanism de balansare, a cărui rigiditate o poți regla singur. Crucea din plastic întărit este echipată cu cinci roți care sunt destinate pentru podele moi și covoare. Care sunt avantajele sale? Potrivit pentru a sta până la 8 ore pe zi Aspect modern Reglarea înălțimii cu un piston cu gaz Mecanism de balansare Blocare în poziția de bază Forța de balansare selectabilă Spătar mărit Cotiere robuste, cu o suprafață moale Cruce din plastic întărit Roți pentru podele moi și covoare Capacitate de încărcare până la 120 kg < /li> Scaun de birou Santiago Pielea ecologică este un material practic și în același timp elegant Material elegant de acoperire Nu sunteți un pasionat de piele reală pentru că nu vă plac costurile mai mari necesare pentru achiziționarea acesteia? Acest model este ideal alegere pentru tine, deoarece este acoperită cu piele ecologică în culoare atractivă neagră sau maro . Poți deține o copie fidelă de piele reală și, în același timp, să nu cheltuiești o sumă uriașă de bani pe ea. Pielea ecologică se caracterizează prin rezistența la murdărie de lichid sau de formarea de abraziuni. Spre deosebire de fotoliile și scaunele clasice acoperite cu materiale textile, pielea ecologică nu are timp să absoarbă lichidul vărsat înainte de a-l șterge cu o cârpă. < div class="blok2_1"> Mecanismul de balansare Mecanismul de balansare al acestui model permite doar balansarea cu opțiunea de setare a rigidității a mecanismului în funcție de greutatea utilizatorului. Este controlată prin strângerea și slăbirea unui șurub situat sub scaun. Strângeți șurubul pentru o rezistență mecanică mai mare la balansare. În schimb, pentru o balansare mai ușoară, ideală pentru persoanele cu o greutate mai mică, este necesară slăbirea șurubului. Puteți bloca leagănul în poziția de bază. Reglarea înălțimii a scaunului este gestionată de un piston cu gaz, pe care îl controlați folosind o pârghie situată sub scaun. Puteți regla rigiditatea balansului folosind șurubul de sub scaun Echipament pentru fotolii h2> Suport sporit pentru spate Sporul crescut suportul preia funcția de tetieră, deci servește la susținerea capului și gâtului. Partea de contact este întărită cu umplutură cu spumă. Datorită acestui tip de spătar, îți ameliorezi coloana cervicală și, în același timp, previi durerile de cap. Cotiere fixe Scaunul de birou Santiago are cotiere cu un < strong>parte de contact înmuiată, care sunt strâns atașate de corpul scaunului. Cotierele ameliorează tensiunea din umeri atunci când stați, care este cauzată de nesprijinirea brațe. Cruce din plastic cu roți pentru podele moi Una dintre cele mai importante părți ale scaunului este crucea puternică din plastic întărit, care are grijă de stabilitatea generală a scaunului. Se laudă cu rezistență ridicată și o capacitate de încărcare de până la 120 kg. Mișcarea sa este asigurată de 5 roți care sunt potrivite pentru tipurile moi de podele. Se pot deplasa lin și lin pe covoare și podele din PVC. Roți potrivite pentru podele moi și covoare
Dimensiuni
| Lăţime: | 59 cm |
|---|---|
| Adâncime: | 64 cm |
Specificații
| Tip roți | Din plastic |
|---|---|
| Ergonomice | Da |
| Culoare | Negru |
| Tip | Rotative |
| Garanție | 5 ani |
| Lățime | 59 cm |
| Înălțimea spătarului | 70 cm |
| Tip de scaun sau fotoliu | Pentru birou |
| Adâncimea șezutului | 51 cm |
| Blocarea poziției | Da |
| Brațe | Ficși |
| Capacitate portantă | 120 kg |
| Durata de ședere recomandată | Până la 8 ore pe zi |
| Grosimea șezutului | 8 cm |
| Înălțime maximă | 132 cm |
| Înălțime minima | 122 cm |
| Înălțime reglabila | Da |
| Înălțimea maximă a brațelor | 21 cm |
| Înălțimea maximă a brațelor de la sol | 83 cm |
| Înălțimea maximă a șezutului | 62 cm |
| Înălțimea minimă a brațelor | 21 cm |
| Înălțimea minimă a brațelor de la sol | 73 cm |
| Înălțimea minimă a șezutului | 52 cm |
| Interval de reglare a înălțimii scaunului | 10 cm |
| Lățimea brațului | 8 cm |
| Lățimea șezutului | 51 cm |
| Material de baza scaunului | Plastic |
| Materialul tapițeriei | Piele |
| Mecanismul scaunului | Mecanism de înclinare |
| Spătar cu înălțime extinsă | Da |
| Tip de roți | Pentru suprafațe moi |
Cele mai bune produse de la rauman24.ro

Litera economică din lemn A, maro deschis
82×55 cm
În stoc
Măsuță de cafea Ingenio, stejar artisan
42×100 cm, dreptunghiulară, în stil modern
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Masa de bucaterie Denver, marmura
73×80 cm, rotundă, în stil modern
În stoc
Pat Tuan 90 x 200 cm, gri
100×209 cm, din PAL
În stocLivrare gratuită
Pat Tuan 90 x 200 cm, alb
100×209 cm, din PAL
În stocLivrare gratuită
Fotoliu de birou Relax 2, gri
75×64 cm, ergonomic, rotativ
Disponibil în 4 e-shop-uri
În stoc
Fotoliu de birou Relax, maro
75×64 cm, ergonomic, rotativ
Disponibil în 6 e-shop-uri
În stoc
Scaun de bucaterie Justin, bej/nuc
51×57 cm, în stil modern, decor nuc
Disponibil în 4 e-shop-uri
În stoc
Scaun de bucaterie Pelor, galben/negru
86×53×48 cm, în stil modern, cu picioare din metal
Disponibil în 5 e-shop-uri
În stoc
Scaun copii Timmy, turcoaz/negru
Ajustabil, tapițat, cu roți
Disponibil în 3 e-shop-uri
În stoc
Cutie depozitare 58 x 38 x 34,2 cm, neagra
34×38×58 cm
În stoc
Scaun de bucaterie Amalia, gri/argintiu
97×60×42 cm, în stil modern, din piele ecologică
Disponibil în 4 e-shop-uri
În stoc
Cutie transport C, 52 x 32,9 x 21 cm, compartimentari, negru
21×32×52 cm
În stoc
Masa de cafea Nea, nuc închis
52×110 cm, în stil modern, mată
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Grătar de podea din oțel 25 x 100 x 3 cm, argintiu
În stoc
Masa de cafea Medea, stejar sonoma / alb
50×90 cm, în stil modern, mată
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Scaun de bucaterie Tiffany, maro închis
95×59×43 cm, cu picioare din lemn, în stil modern
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Scaun de birou Rex, negru
Ergonomic, rotativ, cu roți din plastic
Disponibil în 16 e-shop-uri
În stoc




























