Produse care v-ar putea interesa
Canapea coltar extensibila mustar ZENOVA 220x140 cm, reversibila II. calitate redusă.
Dimensiuni 85×220×71 cm
Istoricul prețurilor
- 26.05.2026 - 1.933 RON
- 11.05.2026 - 1.933 RON
- 07.03.2026 - 1.888 RON
Descrierea produsului
Materialul canapelei Cadru: PAL, lemn masiv Tapițerie: Kronos 01 Culoarea tapițeriei: Muștar Compoziția tapițeriei: 100% Poliester Material tapițerie: Țesătură velur Rezistență la abraziune (Martindale): 50 000 Tip șezut: Umplutură din spumă Tip spumă: Spumă poliuretanică T30 Picioare: Plastic Canapeaua este acoperită cu țesătura Kronos, având o suprafață plăcută și netedă, cu reflexe fine. Cele mai mari avantaje ale acestei țesături sunt greutatea mare de 270 g/m², stabilitatea culorilor și rezistența mare la abraziune. Șezuturile sunt realizate din spumă poliuretanică elastică, care asigură confort la ședere. Construcția este realizată dintr-o placă din PAL solid, completată cu lemn masiv. Dimensiunile canapelei Specificații: Canapea colțar Colț: Universal Lățime: 220 cm Adâncime: 140 cm Înălțime: 85 cm Înălțime șezut: 37 cm Adâncime șezut: 71 cm Suprafața de dormit: 130 x 200 cm Echipament Spațiu de depozitare: Da (sub partea de șezut a canapelei) Funcție de pat: Da Pernițe de sprijin libere: 3 buc Pernuțe decorative: 2 buc Livrată dezasamblată. Notă: Decorul plăcii din PAL din interiorul canapelei poate diferi de fotografia produsului. Kronos Suprafața catifelată și plăcută la atingere, cu fir scurt, plasează țesătura Kronos în categoria țesăturilor de tip velur. Este o țesătură care, datorită caracteristicilor sale, este utilizată în tapițerie ca material de acoperire. Un avantaj important al texturii Kronos este rezistența la lumina solară. Sub expunerea la lumină naturală, culorile nu își schimbă semnificativ aspectul. Recomandăm curățarea cu produse speciale pentru mobilă tapițată. Este fabricată din 100% poliester, cu o greutate medie de 270 g/m². Un parametru important pentru țesăturile utilizate este rezistența lor și durabilitatea la abraziune, cunoscută sub numele de testul Martindale. În condiții de laborator, aceasta înseamnă că după un anumit număr de cicluri, materialul prezintă semne de uzură. Cu cât numărul este mai mare, cu atât este mai bine. Numărul de cicluri pentru țesătura Kronos este de 50.000. Țesăturile obișnuite utilizate în casă au în jur de 20.000 de cicluri. Inspirați-vă în continuare Trio cupoane | -15 % Mobilier Trio cupoane | -20 % Pentru copii Trio cupoane | -10 %
Dimensiuni
| Lăţime: | 220 cm |
|---|---|
| Adâncime: | 71 cm |
| Înălţime: | 85 cm |
Specificații
| Varianta colț | În stânga, În dreapta |
|---|---|
| Stil | Modern |
| Cu spațiu de depozitare | Da |
| Caracteristici | Extensibile |
| Cu picioare | Da |
| Pentru dormit zilnic | Da |
| Număr locuri | Trei locuri |
| Tip spătar | Jos |
| Picioare | Cu picioare |
| Varianta de colt | Colt dreapta, Colt Stanga, Colt Universal |
| Spatiu de depozitare | Cu spatiu de depozitare |
| Adancime | 140 cm |
| Inaltime | 85 cm |
| Materialul husei | Tesatura |
| Desfasurare | Extensibila |
| Marime | Tripla |
| Cotiere | Cu cotiere |
| Latime | 220 cm |
| Inaltimea scaunului | 37 cm |
| Forma mobilierului | Cu colt |
| Capacitate de incarcare | Capacitate de incarcare 110 kg / 1 loc de sezut |
| Adancime scaun | 71 cm |
| Dimensiunile zonei de dormit | 130 x 200 cm |
| Greutate | 105 kg |
Recomandăm

Canapea extensibila de colt CAVELO, verde inchis, reversibila
83×230×71 cm, extensibile, cu picioare
Livrare în peste 2 săptămâni
Canapea extensibila cu colt bilateral ZENA, gri deschis
73×200×141 cm, extensibile, pentru dormit zilnic
În stoc
Coltar extensibil de colt TAVERO SLIM, bej deschis, reversibil, 201x140 cm
86×201×140 cm, extensibile, cu picioare
Livrare în peste 5 săptămâni
Canapea colt extensibila SMART COSARO bej, cu colt bilateral + 2 perne CADOU
83×230×140 cm, extensibile, pentru dormit zilnic
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
HOMCOM Canapea de colt modulara si moderna, canapea 3 locuri cu peninsula reversibila din material textil gri deschis, 197x139x 91 cm | Aosom Romania
În stil scandinav, din material textil, cu trei locuri
În stocLivrare gratuităCele mai bune produse de la ComodAcasa.ro

Somiera cu lamele curbate 140x200 cm
140×200 cm
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Prosop de baie pentru copii cu gluga MILO 75x75 cm, bej
75×75 cm, la bucată, confecționat din bumbac
În stoc
Cutie depozitare pat 200 cm, pin
17×200 cm, decor pin, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Pilota 4 anotimpuri 140x200 cm din fibra goala, albastra
140×200 cm, pentru 4 anotimpuri, din fibre tubulare
În stoc
Draperie turcoaz OXFORD 140x250 cm Agatat: Inele metalice
101-200×201-300 cm, în stil modern, din poliester
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Cutie depozitare pat 200 cm, nuc
17×200 cm, decor nuc, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Pilota de vara racoritoare ELARIA, verde Dimensiune: 140 x 200 cm
Pentru vară, Set pernă, fabricată din poliester
În stoc
Noptiera Ilona stejar
42×42 cm, din lemn, lucioasă
În stoc
Coș de rufe din bambus gri SOBIKON
95×39×30 cm, din bambus
Disponibil în 4 e-shop-uri
În stoc
Cutie depozitare pat 150 cm, stejar
17×150 cm, decor stejar, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Poncho prosop de plaja BORNEO albastru inchis 80x145 cm
Pentru băieți, poncho
În stoc
Cutie depozitare pat 150 cm, pin
17×150 cm, decor pin, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Lenjerie de pat din bumbac RENARA verde Dimensiune lenjerie de pat: 70 x 90 cm | 140 x 200 cm
Din bumbac, cu fermoar, cu imprimeu floral
În stoc
Pilota de vara racoritoare ELARIA, roz Dimensiune: 200 x 220 cm
200×220 cm, pentru vară, Set pernă
În stoc
Pilota de vara racoritoare ELARIA, verde Dimensiune: 200 x 220 cm
Pentru vară, Set pernă, fabricată din poliester
În stoc
Set pilota pat de lux, 4 anotimpuri 140x200 cm si perna matlasate 50x70 cm

Lenjerie de pat din microfibra GREY LINE gri Dimensiune lenjerie de pat: 70 x 90 cm | 140 x 200 cm
Clasic, cu fermoar
În stoc
Pilota de vara racoritoare ELARIA, turcoaz Dimensiune: 200 x 220 cm
Pentru vară, din fibre tubulare
În stoc































































