






Tigaia Mattia 3.0 de la FABINI este un ajutor versatil pentru fripturi perfect rumenite, clătite de cartofi aurii și mâncăruri într-o singură tigaie pentru întreaga familie. Această nouă generație a colecției Mattia din fontă, care a trecut prin nouă luni de dezvoltare, se bazează pe proprietățile dovedite ale fontei emailate. Aceasta acumulează perfect căldura și o păstrează timp îndelungat, distribuind-o uniform pe întreaga suprafață, rezultând alimente gătite uniform. În plus, este sigură pentru sănătate și promite o durată de viață de zeci de ani. Fundul tigăii este rezistent și adecvat pentru utilizarea la temperaturi ridicate. Datorită finisajului emailat, suprafața tigăii este optim antiaderentă și ușor de curățat. Smalțul umple denivelările suprafeței din fontă, crește proprietățile antiaderente și contribuie la o utilizare mai confortabilă. De asemenea, protejează produsul de coroziune. Această tigaie este potrivită pentru utilizarea pe toate tipurile de plite, inclusiv cu inducție, în cuptor și pe grătar, până la o temperatură de 260 °C. Cu toate acestea, nu poate fi utilizată pe un foc de vatră deschis. Oferă o suprafață mare de gătit, unde puteți găti cu ușurință pentru 4-6 persoane. Designul cu un mâner auxiliar lung și unul mai scurt este, de asemenea, practic, facilitând manipularea vasului de gătit.
| Diametru: | 26 cm |
|---|
| Tip | Grill, Pentru copt |
|---|---|
| Material | Fontă |
| Sursă căldură | Inducție |
| Suprafață antiaderentă | Da |
| Seturi | La bucată |
| Culoare | Roșu |
| Temperatura maximă | 260 °C |
| Produs în | CN |
| Material suplimentar | |
| Material capac | Fontă |
| Formă | Rotundă |
| Greutate | 3.2 kg |
| Înălțime | 6 cm |
| Lungime | 46 cm |
| Seria | Mattia 3.0 |
| Calitate | Premium |
| Instrucțiuni | Adecvat pentru utilizarea în cuptor/adecvat pentru plita cu inducție/neadecvat pentru mașina de spălat vase |
| Caracteristici | Adânci |
| Producător | Fabini |

400×240 cm, voal, cu margini drepte

Suporturi bucătărie, din plastic, din metal

Cu suport hârtie igienică


18×49 cm, de perete, din plastic

25×17×17 cm, cu capac

⌀ 30 cm, din fontă, pentru plite electrice

Cu ventuză, de perete

56×117×46 cm, de plastic
Disponibil în 2 e-shop-uri

Din sticlă

25×17×22 cm, cu pedală, cu capac

45×75 cm, din fibră de cocos, formă dreptunghiulară

Cu priză, freestanding

81×47×13 cm, mat, drept
Livrare gratuită
Pe cărbuni, de masă, cu suprafața grilată

Boluri și cutii


40×40 cm, cu pene, pătrată