





Dimensiuni ⌀ 26 cm
Tigaia Mattia 3.0 de la FABINI este o tigaie din fontă cu capac care va fi perfectă pentru a prepara mâncăruri consistente, amestecuri suculente de carne sau ragout de legume. Această tigaie reprezintă noua generație de vase de gătit din fontă Mattia, care a suferit o reproiectare atentă și se mândrește cu proprietățile testate ale fontei emailate de calitate. Aceasta acumulează perfect căldura, o distribuie uniform pe întreaga suprafață și o păstrează mult timp, garantând o mâncare gătită uniform și suculentă. Fundul rezistent al vasului de gătit nu se va deforma chiar și cu mulți ani de utilizare la temperaturi ridicate. Datorită designului său solid și materialului sigur pentru sănătate, acesta promite o viață de zeci de ani. Pentru o manipulare ușoară, cratița este dotată cu mânere laterale elegante cu decupaj oval. Capacul are un mâner din oțel inoxidabil cu un design de înșurubare încastrat, ceea ce face ca suprafața sa interioară să fie întreagă și ușor de întreținut. Vei aprecia sistemul avansat de autoaspersie cu caneluri pe interiorul capacului care returnează umezeala evaporată înapoi în mâncare, păstrându-i aroma și suculența. Cu o capacitate de 3 litri, este ideal pentru prepararea alimentelor pentru 4-6 persoane. Îl poți folosi pe aragaz sau în cuptor și, deoarece păstrează căldura mult timp, este ideal și pentru a servi direct pe masă. Suprafața vasului de gătit este optim antiaderentă și ușor de curățat. Finisajul emailat umple denivelările suprafeței din fontă, sporind proprietățile antiaderente și protejând în același timp produsul de coroziune. După gătire, poți servi mâncarea imediat, deoarece fonta emailată menține temperatura pentru o perioadă lungă de timp. Vasul de gătit este potrivit pentru toate tipurile de aragazuri, inclusiv inducție, cuptor și grătar, până la o temperatură de 260 °C. Cu toate acestea, nu este destinat utilizării pe foc deschis de vatră.
| Diametru: | 26 cm |
|---|
| Tip | Grill, Pentru copt |
|---|---|
| Material | Fontă |
| Sursă căldură | Inducție |
| Cu capac | Da |
| Suprafață antiaderentă | Da |
| Seturi | La bucată |
| Culoare | Negru |
| Temperatura maximă | 260 °C |
| Produs în | CN |
| Material suplimentar | |
| Material capac | Fontă |
| Formă | Rotundă |
| Greutate | 6.1 kg |
| Înălțime | 12 cm |
| Lungime | 37 cm |
| Volum | 3.3 l |
| Seria | Mattia 3.0 |
| Calitate | Premium |
| Instrucțiuni | Neadecvat pentru mașina de spălat vase /adecvat pentru plita cu inducție/adecvat pentru utilizarea în cuptor |
| Caracteristici | Adânci/cu capac |
| Producător | Fabini |

Diametru, cu suport hârtie igienică, din metal

18×49 cm, de perete, în stil modern

Cu ventuză, de perete

26×17×17 cm, cu capac, diametru

45×75 cm, din fibră de cocos, formă dreptunghiulară

25×17×23 cm, cu pedală, cu capac


55×58×44 cm, de plastic, diametru
Disponibil în 4 e-shop-uri

26 cm, ⌀ 21 cm, cu capac

Suporturi pentru prosoape, din metal

Diametru

40×40 cm, decorativă, cu pene

Freestanding, diametru

Din metal

Între 0,5 - 1 litru

Din lemn, clasic, înălţime

De birou, pentru noptiere, cu întrerupător
Disponibil în 3 e-shop-uri

Diametru