
Lenjerie de pat din bumbac CALMORA bej deschis Dimensiune lenjerie de pat: 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 220 cm
Clasic, cu nasturi, fabricată din bumbac
73 RON

Lenjerie de pat din bumbac CALMORA bej deschis Dimensiune lenjerie de pat: 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm
Clasic, cu nasturi, fabricată din bumbac
79 RON
Lenjerie de pat din bumbac CALMORA bej deschis Dimensiune lenjerie de pat: 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 220 cm
Variantă selectată:Lenjerie de pat din bumbac CALMORA bej deschis Dimensiune lenjerie de pat: 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 220 cm
Cel mai bun preț din ultimele 30 de zile: 73 RON
Istoricul prețurilor
- 25.05.2026 - 73 RON
- 09.03.2026 - 71 RON
- 07.03.2026 - 69 RON
Primește notificare când acest produs scade sub prețul dorit
Descrierea produsului
Lenjerie de pat din bumbac Cel mai popular și cel mai răspândit material pentru lenjeria de pat este cu siguranță bumbacul. Clienții apreciază proprietățile sale excelente și accesibilitatea prețului. Bumbacul este respirabil, moale și evacuează foarte bine orice umiditate. Tratarea pre-spălată face ca materialul să fie mai moale la atingere, mai flexibil și mai puțin susceptibil la micșorare, deoarece țesătura a trecut printr-un proces special de spălare chiar înainte de a fi cusută. O posibilă dezavantaj este șifonarea și necesitatea ulterioară de călcare. Bumbacul, testat de-a lungul anilor, este o fibră naturală obținută din bumbac, care este delicat cu pielea întregului corp. Material 100% bumbac pre-spălat Greutate: 114 g/m2 Culoare Bej Caracteristici Recomandare spălare: în fiecare săptămână, maxim 1x la 14 zile Temperatura recomandată pentru spălare: 40°C (conform etichetei producătorului) Lenjeria de pat trebuie călcată Recomandări practice Spălați lenjeria de pat separat, întotdeauna pe dos și închisă Folosiți un detergent adecvat materialului și culorii lenjeriei de pat După spălare, alegeți o centrifugare delicată Călcați lenjeria de pat pe dos, pentru a preveni deteriorarea materialului și decolorarea culorilor Conținutul pachetului în funcție de varianta aleasă Lenjerie 140 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 200 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm Lenjerie 140 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 140 x 220 cm | 1 husă pentru pernă 70 x 90 cm Lenjerie 160 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 160 x 200 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm Lenjerie 160 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 160 x 220 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm Lenjerie 200 x 200 cm: 1 husă pentru pilotă 200 x 200 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm Lenjerie 200 x 220 cm: 1 husă pentru pilotă 200 x 220 cm | 2 huse pentru pernă 70 x 90 cm Inspirați-vă în continuare Lenjerie de pat din bumbac Lenjerie de pat Dormitor Lenjerii de pat cocolino Lenjerie de pat stralucitoare Lenjerie de pat din 6 piese
Specificații
| Sortiment | Clasice |
|---|---|
| Tip închidere | Cu nasturi |
| Material | Bumbac |
| Culoare | Bej |
| Dimensiune lenjerie de pat | 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 220 cm, 70 x 90 cm | 140 x 200 cm, 70 x 90 cm | 140 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 220 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 200 x 200 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 200 cm, 2 buc 70 x 90 cm | 160 x 220 cm |
| Dimensiuni pilota | 140 x 200 cm, 140 x 220 cm, 200 x 220 cm, 160 x 200 cm, 200 x 200 cm, 160 x 220 cm |
| Inchidere | Nasturi |
| Dimensiuni perna | 70 x 90 cm |
| Stil lenjerie de pat | Scandinav, Minimalist, Modern |
| Temperatura de spalare recomandata | 40 °C |
| Fara calcare | Nu |
| Anotimpuri | Tot anul |
| Motiv lenjerie de pat | Monocroma |
| Doua fete | Nu |
| Pret | Leftine pana la 80 Lei |
| Latime | Pentru pat de o persoana, Pentru 2 persoane, Francez |
| Seturi | Pilota si perna |
| Greutate | 1,2 kg |
Recomandăm

Lenjerie pat 3 piese copii 2-12 ani Paw Patrol Alb pentru saltele 160x80 ASC6427968007225
Pentru fete, clasic, fabricată din bumbac

Lenjerie pat fete 2-12 ani Frozen in 3 piese, pentru saltea 160x80cm ASC-TEX-FRZ-80
Cu motiv Frozen, pentru fete, clasic
Cele mai bune produse de la ComodAcasa.ro

Somiera cu lamele curbate 140x200 cm
140×200 cm
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Prosop de baie pentru copii cu gluga MILO 75x75 cm, bej
75×75 cm, la bucată, confecționat din bumbac
În stoc
Cutie depozitare pat 200 cm, pin
17×200 cm, decor pin, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Draperie turcoaz OXFORD 140x250 cm Agatat: Inele metalice
101-200×201-300 cm, în stil modern, din poliester
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Pilota 4 anotimpuri 140x200 cm din fibra goala, albastra
140×200 cm, pentru 4 anotimpuri, din fibre tubulare
În stoc
Cutie depozitare pat 200 cm, nuc
17×200 cm, decor nuc, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Pilota de vara racoritoare ELARIA, verde Dimensiune: 140 x 200 cm
Pentru vară, Set pernă, fabricată din poliester
În stoc
Noptiera Ilona stejar
42×42 cm, din lemn, lucioasă
În stoc
Coș de rufe din bambus gri SOBIKON
95×39×30 cm, din bambus
Disponibil în 4 e-shop-uri
În stoc
Cutie depozitare pat 150 cm, stejar
17×150 cm, decor stejar, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Poncho prosop de plaja BORNEO albastru inchis 80x145 cm
Pentru băieți, poncho
În stoc
Cutie depozitare pat 150 cm, pin
17×150 cm, decor pin, tip cutie
Disponibil în 2 e-shop-uri
În stoc
Lenjerie de pat din bumbac RENARA verde Dimensiune lenjerie de pat: 70 x 90 cm | 140 x 200 cm
Din bumbac, cu fermoar, cu imprimeu floral
În stoc
Set pilota pat de lux, 4 anotimpuri 140x200 cm si perna matlasate 50x70 cm

Lenjerie de pat din microfibra GREY LINE gri Dimensiune lenjerie de pat: 70 x 90 cm | 140 x 200 cm
Clasic, cu fermoar
În stoc
Set pilota pat de lux, 4 anotimpuri 200x220 cm si 2 bucati de perne matlasate 50x70 cm
În stoc
Pilota de vara racoritoare ELARIA, turcoaz Dimensiune: 200 x 220 cm
Pentru vară, din fibre tubulare
În stoc





